ניקיון פסח נוסטלגי

ניקיון פסח נוסטלגי

עבור חלק מאתנו פסח זה ניקיון יסודי עם ארומה של אקונומיקה באוויר ופירוק הבית לחלקיקי חלקיקים, ניקיונם והרכבתם כאלו היו במסדר צבאי ורס"ר הגדוד עלול להשאיר אותם בבסיס. אבל תודו, שגם מי שלא כ"כ מקפיד על עניין הניקיונות, פסח זה הזדמנות טובה לפחות פעם בשנה לעשות קצת סדר במגרות, במחסן, בעליית הגג ובכל אותם מקומות בהם אנו אוגרים כל השנה דברים שקשה לנו להפטר מהם – כל אחד והסטיות שלו…

  • שלב 1: אז כמובן דוחים את זה עוד ועוד, כי למי באמת יש כוח להתמודד עם כמויות החפצים האדירות שהצטברו להן אצלנו ויותר מזה למי יש כוח להתמודד עם ההחלטה מה עושים עם אותם חפצים? טוב, ברגע שכבר הגענו להחלטה שהולכים על המהלך ומסדרים (או במקרים פחות טובים החליטו בשבילנו) אנחנו מצטיידים בשקית זבל ענקית, מנתקים את הטלפון, לוקחים נשימה עמוקה ומתחילים.
  • שלב 2: בהתחלה זה קצת הלם, אבל תוך מספר שניות גל ההלם מתחלף לו בגל נוסטלגיה אדיר (אפשר אפילו להגזים ולהגיד צונאמי של נוסטלגיה). פתאום אנו נתקלים בתמונות שלנו, של משפחתנו וחברנו מתחנות הזמן השונות בחיינו. לא מצליחים להבין איך הסכמנו ללכת עם תסרוקת שכזו, איך הסכמנו להצטלם עם פרצופים כאלו מביכים ואיך פעם היינו יותר צעירים ויפים. טוב, לא באתי לבאס את האווירה אבל אני דווקא חושב שזה כיף להיזכר בצורה כ"כ חזותית בעבר, לשמוח על שהיה ולא פחות על מה שעכשיו. כחלק מן המסע הנוסטלגי אילו יצאנו לפני דקות מספר, אנו נתקלים בנוסף לתמונות בתעודה מבית הספר היסודי שנגנזה מפאת חוסר רצון לעצבן את ההורים ולהסתכן בריתוק. בין היתר, אנו מוצאים איזה מכתב אהבה שנכתב עבורנו וחיוך רחב מתפשט לו על הפנים וכמה פתקים שהתכתבנו בשיעור עם השכן לספסל הלימודים ובהם מצויר פורטרט לא מחמיא של המורה. בנוסף לכל הניירת אנו מוצאים כמה מטבעות ששמרנו לכל צרה, עט אחד או שניים (שכמובן לא עובדים כבר מזמן) ואיזה חטיף שוקולד ישן שכל ניסיון אמיץ לאכול אותו עלול להיגמר באשפוז ממושך – לא עלינו.
  1. שלב 3: איכשהו כל שנה זה נגמר אותו הדבר (לפחות אצלי) – כל הנוסטלגיה, הזיכרונות וההרגלים לא נותנים לי אישור להפטר משום דבר (אולי פרט לשוקולד) וכל העסק מסתיים בהחזרתם חזרה למקום לאחר אוורור ורענון הזיכרון שלי. פסח עושה את שלו – אם אתם לא מהאוגרים כמוני, הרי הרווחתם ניקיון של ממש ופינתם מקום לציוד חדש שתוכלו לאגור בשנה הקרובה. ואילו אם אתם טיפוסים שכמוני, לפחות זכיתם בשעה או שעתיים נוסטלגיות בהם ניקיתם מעט את המחשבות והדאגות, גם טוב.בכל אשר תבחרו שיהיה לכם חג שמח ואביב נפלא! אתם מוזמנים לשתף אותי, אילו דברים אתם מוצאים תוך כדי הניקיונות והסידורים. לקוח, מתוך בלוג שכתבתי לאתר הברכות הישראלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת לקרוא? אשמח לשיתוף

מאמרים נוספים

הירשמו לניוזלטר שלי

הירשמו והצטרפו לאלפי האנשים המקבלים ממני למייל משב רוח אופטימי מלא השראה, תובנות וכלים שעוזרים ליהנות ולממש כל רגע בחיינו.

אל תדאגו, אני לא "מפציץ" את המייל…

דילוג לתוכן