שי רלר

היי,
אז אני שי, בן 37 מתגורר במושב נורדיה.
השאלה היא מאיפה להתחיל בהיכרות בינינו. לכאורה, שאלה מוזרה הרי התשובה נמצאת כנראה בשאלה או בהיגיון שאומר תתחיל בהתחלה, שייווצר סדר כרונולוגי בדברים. כולנו הורגלנו לחשוב בצורה הגיונית פחות או יותר וכל סטייה מדרך זו עלולה לבלבל אותנו מעט. על אף זאת, אני מתקשה. מה עושים כשהחיים מתחלקים לשתי תקופות חיים, כאשר כל תקופה עומדת בפני עצמה ושונה במאה שמונים מעלות מהשנייה? מאיפה מתחילים פה? ולאן נעלם הסדר הכרונולוגי האהוב והמוכר? כמובן שאי אפשר להפריד בניהן כי האחת משפיעה וקשורה לשנייה, אבל בכל זאת המטרה פה בין היתר, שתכירו אותי מעט קצת יותר ולמה בחרתי להקים את האתר הזה. ברשותכם אנסה לעשות את המשימה הלא פשוטה הזו בדרך שאני חושב ומקווה שהיא תסייע לכולנו, על אף שהיא מעט שונה משיטת ההיכרות הכרונולוגית.
נתחיל בחלקו הראשון של מה שאני מכנה "תקופת החיים השנייה": בגיל 24 (שנת 2004) לאחר שרות של חמש שנים כקצין בצבא טסתי לטיול הגדול במזרח אשר במהלכו נפצעתי בתאונת דרכים כאשר האוטובוס שבו נסעתי הדרדר לתהום. כתוצאה מתאונה זו, נותרתי משותק כמעט לחלוטין מהצוואר ומטה ומרותק לכיסא גלגלים.
במעבר חד וכדי לא לשגע אתכם יותר מידי, נחזור לסדר הרגיל והמוכר מההתחלה ההתחלה: כאמור, לפני 37 שנים הגעתי לעולם. נולדתי וגדלתי בנתניה וביליתי לא מעט שעות ים בחופיה הנפלאים של עיר זו. צברתי בשנים אלו חוויות (בעיקר טובות) כנער מתבגר ממוצע ורקמתי תכוניות וחלומות לשנים הבאות. ואז… צבא ואז… טוב אתם כבר יודעים כבר מה קרה אז.
התאונה והפציעה שינו את חיי מקצה לקצה באופן די מובן…. בנקודה זו, החלטתי שאני אנסה לממש את כל התוכניות שהיו לי טרם הפציעה למרות הפציעה ונגשתי ללמוד את לימודי התואר הראשון בכלכלה ומנהל, אותם סיימתי בהצטיינות. לאחר מכן, התחלתי לעבוד כאנליסט בחברת תקשורת וסיימתי בהצטיינות את לימודי התואר השני במנהל עסקים.
חוץ מזה, אני מתנדב בעמותת "אור ירוק" במסגרתה אני נפגש עם בני נוער ומשוחח איתם על החשיבות של כל נושא הזהירות בדרכים והגברת המודעות לכך. בנוסף, אני מנסה לקדם כל מיני יוזמות אשר ישפרו את חייהם של אנשים עם מגבלות.
אני מאמין כי כל דבר קורה בגלל סיבה וכך בעצם נולדה ההרצאה שאני מעביר בשם "לתהום וחזרה". ההרצאה נוצרה מתוך הרצון והצורך שלי לשתף כמה שיותר אנשים בחוויות חיי האישיות, בקשיים ובעיקר בהתמודדות שלי נוכח קשיים אלו. המטרה העיקרית בהרצאה זו היא להראות לקהל הרחב, מתוך ניסיוני, שניתן להתגבר על כל קושי אם בוחרים ולומדים להתמקד בפן החיובי של החיים. אני רואה בזו זכות גדולה לחלוק את דבריי בפני פורומים שונים בכוונה מלאה לשפר ולו במעט את תחושת חייהם של האנשים ודרך השקפתם.